Захист в ЄСПЛ

Хоча в Україні на законодавчому рівні взначено трирівневу судову систему (перша інстанція, апеляція, касація), все ж останнєю інстанцією, куди можна звернутися за відновленням справедливості, залишається Європейський суд з прав людини.

Його рішення є обов’язковими до виконання українською владою. Більше того, практика ЄСПЛ є джерелом права для українських суддів!

Саме тому, коли вичерпано можливості захисту на національному рівні можна пошукати щастя у Страсбурзі. Для цього достатньо підготувати та подати скаргу, розгляд яких у Євросуді є безкоштовним.

Водночас, за офіційною статистикою, близько 95% скарг, що надходять до Страсбургу, визнаються ЄСПЛ неприйнятними. Це пов’язано із нерозумінням предмету діяльності ЄСПЛ, а також помилками, що допускаються самими скаржниками під час звернення до цього суду.

Саме тому, аби уникнути зайвих витрат часу і не розчаруватися в існуванні справедливості, підготовку скарги до Європейського суду з прав людини варто доручити професіоналам. В Адвокатському бюро Зеленцова Олексія вас проконсультують із цього питання та нададуть кваліфіковану правничу допомогу.