Реєстрація авто боржника за новим власником: Кабмін усунув перешкоди

19 Січня 2022 Новина
Реєстрація авто боржника за новим власником

Відтепер покупці авто, відомості про власника якого містяться в Єдиному реєстрі боржників, зможуть безперешкодно реєструвати придбаний транспортний засіб. А кредитори – реалізовувати своє право на продаж та реєстрацію за новим власником предмета забезпечувального обтяження.

Сьогодні, 19 січня, Кабінет Міністрів відкоригував Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. 

Про такі зміни постанови Кабміну від 07.09.98 № 1388, яку привели у відповідність до законодавства, повідомили у Міністерстві юстиції.

Йдеться про випадки звернення до сервісного центру МВС щодо транспортного засобу, відомості про власника якого містяться в Єдиному реєстрі боржників.

У міністерстві нагадали, що Порядок не кореспондувався з положеннями законів України, які надають права заставодержателям на продаж заставного майна – автомобілів, які були передані в заставу саме цьому окремому кредитору. Зокрема, Законом «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» визначено, що продаж предмета обтяження є підставою для припинення всіх існуючих забезпечувальних та публічних обтяжень щодо відповідного рухомого майна, а також інших договірних обтяжень з нижчим пріоритетом. 

Натомість на практиці сервісні центри МВС відмовляли у реєстрації транспортних засобів, проданих банком відповідно до вимог згаданого Закону, за новим власником, у випадках, коли органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями відкриті будь-які інші провадження щодо стягнення коштів із особи, яка передала банку в заставу автомобіль.