Перелік терористичних організацій вестиме СБУ

31 Серпня 2021 Новина
Перелік терористичних організацій вестиме СБУ

На Службу безпеки України покладуть обов’язок забезпечувати формування і ведення Переліку терористичних організацій. Дані, в тому числі щодо кінцевого бенефіціарного власника, будуть відкритими.

Відповідні зміни до законів про СБУ та про боротьбу з тероризмом передбачені урядовим проектом Закону № 5872 від 27.08.2021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання організації терористичною». Текст документу сьогодні з’явився на сайті Верховної Ради.

Процедурі визнання організації терористичною буде присвячена оновлена стаття 24 Закону «Про боротьбу з тероризмом».

Так, організація визнаватиметься терористичною за рішенням суду про визнання винною особи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтями 258-258-5 Кримінального кодексу, яке набрало законної сили, за умов встановлення ознак терористичної організації. При цьому наявність якоїсь організаційно-правової форми чи статусу юридичної особи до уваги братися не будуть.

Відомості щодо організації, визнаної у рішенні суду терористичною, протягом 5 робочих днів передаватимуться з Державної судової адміністрації України до Служби безпеки України. Остання вестиме Перелік терористичних організацій, який оприлюднюватиметься на її веб-сайті.

Відкритими будуть вважатися такі відомості про терористичну організацію:

1) назва, в тому числі назва її відділень, філій, представництв (у разі наявності);

2) відомості щодо організаторів, керівників, кінцевого бенефіціарного власника (прізвище, імʼя, по-батькові (у разі наявності), дата народження, громадянство);

3) посилання на рішення суду, в якому визнано організацію терористичною;

4) вид застосованих заходів кримінально-правового характеру (у разі наявності).

Підставою для виключення організації з Переліку буде лише скасування відповідного рішення суду.

Окремо визначено, що діяльність організації, визнаної терористичною, на території України забороняється, належні їй майно та активи конфіскуються.