На українців чекає непрямий податковий контроль: у Кабміні готують проект закону

22 Жовтня 2021 Новина

З громадян України, які не пройшли процедуру податкової амністії (стартувала у вересні і триватиме рік), будуть додатково стягувати податок з тих покупок, вартість яких виявиться більшою їх доходів.

Планами впровадження непрямих методів податкового контролю поділився глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі програми «Право на владу».

«Якщо людина в майбутньому захоче придбати якись дорогий актив (квартиру, автомобіль, коштовність), в цьому випадку в неї зможуть запитати, звідки в тебе ці гроші. І якщо людина покаже декларацію про амністію, жодних питань до неї не буде», – розповів нардеп.  Але в разі, коли офіційні прибутки виявляться нижчими за суму покупки, з неї стягуватимуть податок із різниці.

На уточнююче запитання ведучої, чи дійсно вони планують потім питати людей, Д.Гетманцев відповів стверджувально. «Так… Я буду відвертий, ми плануємо потім спитати в людей… Це називається непрямі методи податкового контролю і відповідний законопроект сьогодні розробляється Кабінетом Міністрів. Ми побачимо про що йдеться, але ці методи… застосовуються у багатьох країнах Європи, у Сполучених Штатах», – пояснив він.

Отже, податкова амністія фактично стане першим етапом запровадження в Україні тотального фінансового контролю за громадянами.

Нагадаємо, у червні Верховна Рада ухвалила Закон №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», згідно з яким 1 вересня стартувала податкова амністія.

Нацбанк видав Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування та навіть підготував методичку для зручності його застосування.