7 FAQ про РРО для ФОПів у 2022 році: Комітет ВР дав роз’яснення податковій

5 Січня 2022 Новина
Застосування РРО у 2022 році

Реєстратор розрахункових операцій не застосовується у разі оплати коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи-підприємця, крім карткового (за повними банківськими реквізитами у форматі IBAN). Адже така операція не є розрахунковою.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, врахувавши відсутність однозначної позиції державних органів щодо застосування РРО/ПРРО ФОПами, надав узагальнюючу відповідь на звернення платників податку щодо семи найбільш поширених питань:

1. Для яких фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку, застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року не є обов’язковим?

2. Чи повинні ФОПи вести облік товарних запасів та підтверджувати походження товарів документами? 

3. Чи повинні ФОПи вести облік доходів та витрат? 

4. У якому випадку при продажі товарів з використанням мережі Інтернет обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО, а в якому випадку ні? 

5. Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товарів з доставкою товарів через служби доставки? 

6. Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товару з доставкою кур’єром продавця? 

7. Як проводити розрахункові операції у разі продажу товарів з частковою оплатою у тому числі при оплаті з розстроченням платежу? 

Також профільний Комітет попросив Мінфін, Нацбанк та Державну податкову службу України враховувати його позицію при розгляді звернень платників податків. 

З повним текстом відповідей можна ознайомитися, завантаживши лист-роз’яснення Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.